آب بندی خودروهای صفر کیلومتر – بخش ۲

آب بندی خودروهای صفر کیلومتر

آب بندی خودروهای صفر کیلومتر – بخش ۲

در بخش قبل به نکاتی اشاره کردیم که می بایست در کیلومترهای اولیه کارکرد خودرو رعایت کرد که در افکار عمومی به آن آب بندی خودرو صفر کیلومتر گفته می شود. در این بخش نگاه جزئی تری به این مبحث داریم.

۱- عدم تعویض روغن موتور قبل از سرویس اولیه: 

   شرکت خودروساز در خودروهای صفر کیلومتر از روغن موتورهای با قابلیت روانکاری پایین استفاده می نماید. چرا که این نوع روغنها سریعتر رینگ ها و متعلقات موتور را آب بندی می نماید. لذا قبل از سرویس اولیه تعویض روغن موتور با انواع دارای روانکاری بالا (ویسکوزیته) ممکن است فرآیند آب بندی را دچار مشکل نماید.

۲- پرهیز از سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر :

در ۱۰۰۰ کیلومتر اول می بایست از سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر پرهیز نمود. بویژه اگر خودروی دارای تکنولوژی پایین تر خریداری نموده اید به دلیل اینکه معمولا در این نوع خودروها سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در دورهای موتور بالای ۳۰۰۰ و دور موتورهای بالا در کیلومترهای اولیه باعث افزایش فشار به مجموعه موتور خواهد شد.

۳- اجتناب از ترمز های ناگهانی :

در ۲۰۰ کیلومتر اولیه معمولا لنتهای ترمز اصطکاک مطلوبی ندارند. لذا ترمزهای ناگهانی ممکن است باعث بروز سانحه شود. همچنین شتاب منفی ناگهانی به مجموعه موتور و گیربکس فشار غیر معمول وارد خواهد کرد.

۴- اجتناب از ضربات سنگین به سیستم تعلیق :

سیستم تعلیق خودرو مجموعه ای است از قطعات فلزی، اجزاء فلزی با ضربات سبک به مرور مستحکم تر می شوند . لذا توصیه می شود تا پیش از رسیدن به کیلومتر ۱۰۰۰ از وارد کردن ضربات سنگین به سیستم تعلیق خودداری شود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *