سیتروئن C3

درباره سیتروئن C3

شرکت سایپا کاشان یکی از کارخانه های تولید خودرو زیر مجموعه گروه خودروسازی سایپا است که در سال ۱۳۸۸ اولین محصولات خود را در گروه خودرو X100 به عنوان سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۱۱ روانه بازار کرد. پس از توافق هسته ای یا همان برجام، شرکای اروپایی گروه خودروسازی سایپا مجددا به ایران بازگشتند و در اولین اقدام شرکت سیتروئن در شرکت سایپا کشان سرمایه گذاری نمود. بدین ترتیب قرارداد اولین محصول با سرمایه گذاری مشترک سایپا-سیتروئن منعقد شد و  با نام سیتروئن C3 در سبد محصولات گروه خودروسازی سایپا وارد شد. پس از آن نام شرکت سایپا کاشان به سایپا سیتروئن تغییر کرد. به تازگی خبر پیش فروش این محصول از روز چهارشنبه مورخ ۲۶ اردیبهشت ماه منتشر شده است.

اما آیا سیتروئن C3 ما را شگفت زده خواهد کرد ؟

مشخصات فنی خودرو نشان می دهد از نظر ابعادی انتظاری بیش از رنو کپچر نمی توانیم داشته باشیم اگر تجربه رانندگی با رنو کپچر را دارید همانند آن، مطمئنا در این خودرو نیز سرنشین های عقب قدری با محدودیت فضا مواجه خواهند شد. اما سیتروئن C3 در محفظه موتور خود به نظر می رسد حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد.

یک موتور ۱۶۰۰ cc با توان ۱۶۳ اسب بخار و گشتاور ۲۴۳ نیوتن متر در دور موتور ۴۰۰۰ rpm می تواند از آن یک خودرو چابک و پرشتاب بسارد. که در مقایسه با کپچر حتما برتری از آن سیتروئن C3 است.

در داخل اتاق نیز امکانات نسبتا مناسبی در اختیار شماست. از صفحه نمایش لمسی، کروز کنترل، …  تا کیسه هوای جانبی و پرده ای مجموعه ای از امکاناتی است که با خرید یک دستگاه C3 در زمان رانندگی در اختیار شماست.

اما نکته مهم مجموعه ای از آپشنهای مرتبط با ایمنی است که در این خودرو به کار رفته است.

سیتروئن C3 لیستی از سیستمهای مرتبط با ایمنی در اختیار راننده قرار می دهد که در کمتر محصول تولید داخل دیده می شود و شاید بیشتر در خودروهای وارداتی آنها را دیده ایم. مجموعه این امکانات در خودرویی در کلاس سیتروئن C3 نوید این را می دهد که رضایتمندی خریداران این خودرو از کیفیت و امکانات محصول جلب خواهد شد. اما از آنجا که سرنوشت قیمت نهایی خودرو هنوز مشخص نیست ممکن است قیمت تمام شده که حدود ۱۳۰ میلیون تومان تخمین زده می شود کمی کام مشتریان را تلخ نماید.

مشخصات کامل خودرو سایپا سیتروئن را می توانید در آدرس ذیل ببینید.

C3-Technical-fa-Spec-V.0.4

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *