تست های فنی خودرو – آزمونهای جاده ای (بخش ۲)

آزمون استاندارد جاده ای از ۶ مرحله ذیل تشکیل شده است :

  • تست استحکام شماره ۱ – آزمون برخورد مستقیم ( روبرو)

در استاندارد ENCAP خودرو مجهز به دو آدمک و بدون بسته شدن کمربند ایمنی با سرعت ۵۶ کیلومتر در ساعت با دیوار به طور مستقیم برخورد می کند. نحوه عملکرد بخشهای مختلف خودرو و سرنشین جلو در زمان تصادف شبیه سازی می شود. در پایان حجم آسیب به آدمکها و تخریب خودرو محاسبه می شود.

  • تست استحکام شماره ۲ – آزمون برخورد گوشه با ۲۵ درصد تماس

در این آزمون خودرو با سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت با مانع روبرو که ۲۵ درصد از بخش جلو خودرو را در برمی گیرد برخورد می کند. با توجه به اینکه معمولا در این بخش از خودروها تجهیزاتی مانند سیستم تعلیق، موتور و … وجود دارد درصد آسیب به آدمکها کمتر از تست قبل است. از طرفی با توجه به استفاده از کیسه های هوا در خودروهای جدید باعث شده اکثر خودروها در این آزمون نمره خوبی کسب نمایند.

  • تست استحکام شماره ۳ – آزمون برخورد گوشه با ۴۰ درصد تماس

مانند آزمون قبل خودرو با  سرعت ۶۴ کیلومتر در ساعت با مانع روبرو که ۴۰ درصد از بخش جلو خودرو را در برمی گیرد برخورد می کند. از سال ۱۹۹۵ شرکتهای خودروسازی با تقویت بدنه و استفاده از ضربگیرهای متعدد در سپر جلو توانستند نمره خوبی در این بخش اخذ کنند. همچنین درصد تخریب خودرو در این نوع تصادفات را نیز کاهش دهند.

  • تست استحکام برخورد جانبی

در این آزمون خودرو با سرعت ۶۲ کیلومتر در ساعت به خودرو دیگری با زاویه ۶۰ درجه برخورد می نماید. با توجه به تقویت ستونها جلو و وسط و نیز استفاده از میله های تقویت کننده در دربهای جانبی همچنین مجهز شدن خودروها به کیسه های هوای جانبی ستونها و پرده ای، خودروها نمره خوبی در این بخش اخذ کرده اند.

  • تست استحکام سقف

در این آزمون سقف خودرو با یک نیرویی معادل سه برابر وزن خودرو در خودروهای سواری و ۱۵ برابر وزن آن در خودروهای سنگین فشرده می شود. میزان دفرمگی سقف باید در حدی باشد که در پایان آزمون سر سرنشین حدود ۲۳ سانتیمتر با سقف فاصله داشته باشد.

  • تست عدم نشت بنزین

از آنجا که در تصادفات، نشت بزنین و آتش سوزی یکی از تهدیدات جانی برای سرنشینان محسوب می شود، آزمون نشت بنزین با هدف شناسایی نقاطی که در تصادف منجر به نشت سوخت می شوند انجام می شود. در خودروهای هیبرید این آزمون به منظور کنترل نشتی اسید باطری (الکترولیت) انجام می شود. نحوه آزمون به این شکل است که خودرو از عقب با سرعت ۴۸ کیلومتر در ساعت به مانعی به وزن تقریبی ۱۸۰۰ کیلوگرم برخورد می نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *