صدای غیر عادی کمک فنر برلیانس

صدای غیر عادی کمک فنر برلیانس

یکی از ایرداتی که در گروه خودرو برلیانس توسط مالکان اشاره می شود، صدای غیر عادی کمک فنر های این خودرو است. با بررسی جامعه آماری بازه زمانی بروز این مشکل، نشانه هایی از تغییر ناگهانی در تامین کننده قطعه مجموعه کمک فنر یافت می شود. 

گروه خودروسازی سایپا با داشتن زیر مجموعه های قدیمی مانند کمک فنر سازی ایندامین و شرکتهای مشابه، بدیهی است زمانی که تصمیم به تولید داخلی کردن خودرو و اصطلاحا حذف از پک مجموعه قطعات تشکیل دهنده محصولات CKD (وارداتی) می گیرد،  از مجموعه های مختلف یک خودرو قطعاتی انتخاب شوند که در زنجیره تامین توان تولید آنها وجود داشته باشد، مانند کمک فنرها، شیشه ها و ….

کمک فنر معمولا اولین انتخاب برای تولید داخل کردن است. لیکن کیفیت مواد اولیه، خطاهای اندازه گیری و انحراف از نقشه در فرآیند ساخت و تولید بعضا باعث می شود قطعات ساخت داخل با سایر مجموعه های خودرو که CKD هستند، همخوانی نداشته و اثر آن را در عملکرد مجموعه مشاهده نماییم. در ادامه نحوه تشخیص کمک فنر ساخت داخل و CKD با ارائه تصاویر، نشان داده می شود. هرچند استفاده از روانکارها در ضربگیر کمک فنر قدری از صدای غیر عادی آزار دهنده را می کاهد، لیکن پیشنهاد فعلی تعویض مجموعه با قطعات CKD است.

 

کمک فنر اریجینال CKD :

 

 

کمک فنر ساخت داخل :

 

 


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *