سرویس اولیه برلیانس

سرویس اولیه خودرو برلیانس

در این بخش به طرح موضوعاتی در خصوص سرویس اولیه خودرو برلیانس و اینکه در طول دوره گارانتی این خودرو، چه اقداماتی مشتری و خودرو ساز می بایست انجام دهند می پردازیم.

با توجه به اینکه بسیاری از قطعات تشکیل دهنده یک خودرو، مکانیزمهای مکانیکی هستند که عملکرد آنها در جلب رضایتمندی مشتری و نیز کاهش هزینه های خدمات پس از فروش تاثیر بسزایی دارند، خودروساز برنامه مدونی برای حفظ کیفیت اصلی خودرو برای بازه زمانی مشخصی طراحی و هنگام تحویل محصول ، آن را در اختیار مشتری قرار می دهد.

بسته به تکنولوژی به کار رفته در تولید قطعات و مونتاژ خودرو، اولین زمان تعیین شده برای مراجعه خودرو به شبکه خدمات پس از فروش بین محصولات یک خودروساز متغیر است و به آن سرویس اولیه گفته می شود.

در دستورالعمل شرکت سایپا یدک انجام سرویس اولیه برای هر دو گروه خودروهای برلیانس H200 و H300 یکسان و الزامی است. عدم مراجعه در زمان تعیین شده موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

برای گروه خودرو برلیانس زمان انجام سرویس اولیه، کیلومتر کارکرد ۳۵۰۰ الی ۵۰۰۰ و یا شش ماه از زمان تحویل تعیین شده است. هر کدام که زودتر محقق شود ملاک انجام سرویس اولیه است.

مطابق جدول ذیل روغن موتور، فیلتر روغن، روغن گیربکس دستی و AMT تعویض خواهد شد. بازدیدهایی از مجموعه موتور، سیستم انتقال قدرت و مجموعه سیستم تعلیق و فرمان نیز تعریف شده است.

 

در این بین ممکن است برخی از محصولات خودرو ساز در شرایط سخت مورد استفاده قرار بگیرند. به منظور حفظ حقوق مشتری سرویس اولیه برای شرایط سخت نیز تعریف و اجرا می شود. شرایط سخت از نظر شرکت سایپا یدک به شرح ذیل است:

۱- رانندگی در مناطق پر گرد و غبار، نزدیک دریا و یا مناطقی که نمک وجود دارد.

۲- رانندگی در جاده های کوهستانی، خیس و ناهموار

۳- رانندگی در مناطق آب و هوایی سرد بویژه در شرایطی که موتور به مدت طولانی خاموش است و یا رانندگی در این مناطق کوتاه است.

۴- رانندگی در مناطق آب و هوایی بسیار سرد

۵-استفاده از خودرو به عنوان یدک کش

۶-رانندگی مستمر و طولانی در دمای بالای ۴۰ درجه 

علاوه بر آنچه در جدول سرویس اولیه در شرایط سخت آمده است، گشتاور پیچ های ایمنی بازدید و در صورت انحراف از وضعیت استاندارد آنها را تعویض و لاک و مهر می نمایند. همچنین درصورت لزوم تست جاده برای حصول اطمینان از عملکرد صحیح اتصالات مهم، صداری غیر عادی، انحراف خودرو و نشتی روغن و سیالات انجام می شود.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *